Eriti vahva on jälgida arengut jooksurattal. Hea hoo saamiseks läks nädal. Nüüd peab juba lapsel kohati järgi jooksma ja mäest alla sõites hoiab ta juba jalgu julgelt üleval.
Jooksuratas on oluliselt kiirendanud minu tempot jõudmaks mänguväljakule, turule või linna. Nüüd saame kiirelt käidud Nõmmel jäätist ostmas ja turult koju tulles ei olegi liha juba pahaks läinud.
Boonusena muidugi lisandub veel kiidulaul minu latsekesele - täna näiteks väikesel tänaval autot märgates tõmbusime kiirelt aia äärde, aga autojuht andis mulle märku, et sõitku me aga edasi. Mõtlesin, et ta keerab mõnda hoovi ja töllerdasime teele tagasi. Tema aga sõitis meie taga. Kui me järgmisel ristmikul ära keerasime, siis sõitis autojuht meie kõrvale, lasi akna alla ja ütles, et ta lihtsalt vaatas nii armast ja tublit poissi! Mida paremat saab ühele emale öelda!
Kõnes paneb Patrik pärleid. Kasutab fraase "midagi sa ei taipa", "kullakallikene issi, tule vaata", "majakas vilgub - vilk, vilk, vilk, vilk", "tapan sääse ära - tapp, tapp, tapp", "ei, ma ei roni siit, sest ma kukun muidu Pärtlile otsa ja ta läheb praksti katki". Segi on sõnad vahvel ja tahvel; Patrik tahab meil jäätise tahvlit süüa.
Jäätisega on meil aga kummalised lood. Nimelt on Patrik veendunud, et šokolaadi jäätis on soe jäätis, aga maasikajäätis on külm jäätis. Tema on nõus sööma aga ainult sooja jäätist. Praegune mark on kas Mesikäpa tuutu või siis pehme masinajäätis.
Lugemisvarast on Patrikul praegu eriline lemmik "Peep ja sõnad". Võtsime selle käsile, kuna meil on probleeme kaheti mõistmisega:
H: "Patrik sa oled nii nunnu"Muidugi ei saa Patrik veel kõigest täpselt nii aru, nagu Eno Raud mõtles, aga talle teeb tohutult nalja kogu sealne keelekasutus. "Säh sulle kooku moosiga" fraasi peale pidi Patrik ennast kõveraks naerma. Lõunaune raamatuks ühesõnaga ei sobi.
Patrik: "Ei ma ei ole nunnu! Ma olen lihtsalt Patrik!"
Pärtel hakkas Roosa sünnipäeva mälestuseks ennast keerama. Alguses üle vasaku õla ja järgmine päev ka üle parema. Muidugi paremale keeramine tuleb harvemini ja halvemini, aga tuleb.
Kõhuli olles kipub ta ikka veel väsima ja kaua kõhuli ei püsi. Seega on meil selline seis - panen lapse selili, tema keerab ennast kõhuli, natukese aja pärast kaevab ninaga maase auku ja on õnnetu, keeran lapse selili, tema keerab kõhuli jne.
Pärtel on endiselt heatujuline beebi, kes ei maga päeval pikemaid unesid. Õhtul jääb endiselt ise magama, öösel ärkab pigem harva ja ööd Pärtliga on puhas puhkus. Tihtilugu sööb ta öösel ühe korra ja siis vastu hommikut, umbes 6-7 ajal, tuleb mulle kaissu. Eks siis kaisus sööb ta tihemini puhtalt ahnusest ja võimalusest, aga mina olen valmis ta ka lõhki söötma, peaasi, et magada saaks.
Jutustab palju, naeratab, haarab, kisub, siputab. Vaatab. Vaatab hea meelega Patrikut. Naerab Patriku tsirkuste peale ülikõvasti. Patrik muidugi vaatab teda ka hea meelega ja üldse olen avastanud, et maru mugav on lapsi üksteisega rahustada. Kui Patrikul on näiteks halb tuju, siis enamasti aitab tuju paremaks teha see, kui anda talle Pärtel sülle. Kui mina pean näiteks käima keldris või autot pakkimas, siis võin julgelt jätta lapsed üksi tuppa. Tagasi tulles näen kuidas Patrik lamab Pärtli kõrval ja loeb talle raamatut.
Kuna mu lapsed on nii nunnud ja nii head, siis julgen nendega vabalt ka ise reisida. Jaanipäevaks sõitsime Saarde ja jätsime E koju tööd tegema. Laevas, minnes ega tulles, ei lubanud Patrikut mängutuppa ja lapsed jäid isegi terveks. Autosõidu ajal Patrik magas peaaegu kogu tee ja Pärtel vähemalt kolmveerand teed. Paadis olid mõlemad suud ja silmad pärani. Nii et kogu tee läks nagu lepase reega.
Saares pidasid lapsed ennast väga hästi üleval. Patrik ei tormanud pea ees kaljudele, kuulas sõna, käis seal kus lubatud ja oli iseseisev (st võis ise õues käia ja ei pidanudki päästevesti maa peal seljas hoidma). Õhtuti oli meiega võrdväärne saunaline. Mängis kogu sauna aja vannis ja käis mitu korda laval. Lavalt pidin teda lausa alla kupatama, sest ma kartsin, et laps saab kuumarabanduse. Tema aga nautis laval olemist ja pikutas ning mõnules 90 kraadises kuumuses.
Saares hakkas laps ise jalanõusid jalga panema ja ära võtma, pissil käima, pükse alla ja üles tõmbama ja lisaks arendas välja teise taseme absurdsetes mängudes:
Patrik ja Nana mängivad, et nad on linnukesed. Patrik on linnupoeg, Nana linnuema, kes toob pesas istuvale lapsele süüa.Pärtel hakkas saares keerama, päevitas kõvasti, jäi ilusti õhtuti magama ja ei rikkunud meil ainumastki õhtusööki ära, oli heatujuline, mitte vigisev beebi. Muidugi tal oli ka seal Soome Mummi O, kes teda pidevalt hüpatas ja nunnutas, ning sellise Mary Popinsi juures ei olekski saanud laps viriseda. Mummi O üritas ka Patrikuga sõber olla, aga Patrikut tabas keelebarjäär:
Lendab kohale emalind, kes toob taas linnupojale süüa.
Patrik: "Ei mina ei ole linnupoeg, mina olen sokk."
Nana: "Aga kus siis mu linnupoeg on?"
Patrik: "Ei mina ei tea! Mina olen sokk!"
Nana: "Aga kust ma võiksin teda otsida?"
Patrik: "Ei mina ei tea. No mine vaata sinna männi alla."
Nana läheb lähedal asuva männi alla ja otsustab kaasa mängida.
Nana: "Ei, siin ei ole minu linnupoega."
Patrik: "Äkki on teise männi all." Laiutab käsi, kergitab õlgu ja teatab kogu žestikulatsiooniga, et tal pole õrna aimugi. Linnupoeg jääb leidmata.
O sõbralikult: "Onko hyvä?"Mingi hetk avastasin, et laps räägib pudikeelt. Asi oli aga lihtsalt selles, et ta arvas, et see on mingi mäng, kus kõik räägivadki nii, et peaaegu nagu saab aru, aga päris õige keel see ka ei ole.
Patrik pahaselt: "Ei, see ei ole hüvä!!! See on kartul. See on viiner. See on kurk. See on ketšup. See on hapukoor."
Kui tagasi sõites Tallinna sadam paistma hakkas, siis näitasin Patrikule, et kohe jõuame koju. Patrik aga küsis, et kas jõuame Nana ja Papa juurde, Saarde koju, kohe?
Nüüd kui ütleme, et läheme mere äärde, siis laps küsib, et kas Nana ja Papa juurde Saarde.
Kui sõidame kuhugi autoga, siis Patrik küsib, et kas läheme Saarde.
Tundub, et Patrik on oma parima suvemälestuse kätte saanud.